Dlaczego warto stosować maseczkę z chlorelli ?

Wszystkie z nas chcą wyglądać pięknie i atrakcyjnie. Aby osiągnąć ten cel. odpowiednio odżywiamy się, regularnie ćwiczymy i prowadzimy zdrowy styl życia. Czasami jednak i to nie wystarcza, a skóra na naszej twarzy nie prezentuje się tak, jak sobie tego życzymy. Żeby to zmienić, należy stosować naturalne składniki, które pozwolą ją dokładnie oczyścić i zregenerować. Jednym z nich jest chlorella, z której można przyrządzić rewelacyjnie działającą maseczkę.  

Co to jest chlorella?

 

Pewnie nie każda z Was słyszała o tym produkcie, który podbił serca już wielu kobiet. Dlaczego tak się stało? Chlorella to jednokomórkowa alga mająca zieloną barwę. Warto dodać, że jest zaliczana do eukariontów i zawiera roślinne składniki odżywcze oraz kofaktory, które w dużym stopniu wpływają na nasze zdrowie. Chlorella ma też wysokie stężenie chlorofilu. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że posiada najwięcej tego składnika ze wszystkich znanych roślin! Oprócz tego na uwagę zasługuje fakt, że ta jednokomórkowa alga ma również duże stężenie witamin, minerałów, aminokwasów czy enzymów.

 

Jakie właściwości ma chlorella?

 

Chlorella posiada wyjątkowo twardą ścianę komórkową. Wskutek tego, może wiązać się z pestycydami, toksynami czy metalami ciężkimi, które następnie skutecznie usuwa z organizmu (w sposób naturalny). Poza tym, chlorella przyśpiesza gojenie ran oraz chroni przed stanami zapalnymi. Przyczynia się do lepszego dotlenienia organizmu, co zapobiega pojawianiu się infekcji.

 

Trzeba podkreślić, że ta jednokomórkowa alga przeciwstawia się wyłącznie organizmom patogennym i nie uszkadza mikroflory w układzie trawiennym. Nie można nie wspomnieć, że ma działanie krwiotwórcze, ponieważ zawiera spore dawki żelaza. Chlorella sprawia, że mamy więcej energii do działania i nie jesteśmy tak zmęczeni, jak wcześniej. Produkt ten wspomaga też naszą pamięć i koncentrację.

 

Systematycznie jedząc chlorellę eliminujemy ze swojego organizmu takie elementy jak pestycydy, bifenyl, rtęć, kadm czy arsen. Jednokomórkowa alga pomaga też w takich chorobach jak Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, reumatyzm, artretyzm, cukrzyca czy zapalenie trzustki. Ponadto, łagodzi nadciśnienie i eliminuje gazy jelitowe.

 

Dlaczego warto stosować maseczkę z chlorelli?

 

Maseczka z chlorelli świetnie działa też na skórę. Intensywnie ją oczyszcza i jest bakteriobójcza. Poza tym sprawia, że staje się znacznie młodsza i pełna blasku. Warto dodać, że maseczka z chlorelli rozpulchnia warstwę rogową. To jednak nie wszystko. Systematyczne wykonywanie tego zabiegu pomaga też na ukrwienie i ochronę przed wolnymi rodnikami oaz czynnikami zewnętrznymi. Skóra jest dogłębnie odżywiona i zregenerowana, a Wy w końcu nie boicie spojrzeć się w lustro.

 

Jak przygotować maseczkę z chlorelli?

 

Maseczka z chlorelli jest bardzo łatwa do przyrządzenia. Wystarczy przygotować jedną łyżeczkę chlorelli w proszku oraz ¼ łyżeczki wody źródlanej. Składniki należy rozdrobnić, a otrzymaną masę nałożyć – za pomocą pędzelka – na twarz. Kuracja powinna trwać przez około pół godziny. Następnie, maseczka z chlorelli powinna zostać zmyta ciepłą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *