Kwas L-askorbinowy

Chyba nikt z nas nie lubi chorować. Kaszel, katar, gorączka czy ból gardła – wskutek takich właśnie dolegliwości jesteśmy zmuszeni najpierw udać się do lekarza, a potem do apteki. Przez to, nie idziemy do pracy lub szkoły i mamy potem zaległości. Taki przymusowy urlop nie jest niczym przyjemnym, dlatego warto zastanowić się co zrobić, aby chorować jak najrzadziej. Bez wątpienia, kwas L-askorbinowy to właśnie produkt, który skraca czas przeziębienia i sprawia, że zdecydowanie szybciej wracamy do pełni sprawności. Jak stosować ten produkt, aby osiągnąć określone efekty? Zapraszam do lektury.

Co to jest kwas L-askorbinowy?

Warto zaznaczyć, że ten produkt to nic innego, jak „lewoskrętna” postać witaminy C, która jest znacznie bardziej przyswajalna, niż odmiana „prawoskrętna”. Najlepiej kupować kwas L-askorbinowy w postaci sproszkowanej. Produkty w takiej formie będą najbardziej skuteczne. Unikajcie drażetek czy kapsułek. Dlaczego? Jest w nich wiele substancji, które nie są nam do niczego potrzebne, jak skrobia ziemniaczana, laktoza, żelatyna, guma arabska, sacharoza czy wosk Carnauba.

 

Jak stosować kwas L-askorbinowy?

Produkt ten ma udowodnione właściwości w aspekcie leczenia wszelkich gryp czy przeziębień. Znakomicie sprawdza się także jako środek, który ma na celu uchronić nas przed wszelkimi tego typu dolegliwościami. Takie produkty zwiększają naszą odporność i sprawiają, że zawsze czujemy się zdrowi i wypoczęci.

Profilaktyczne stosowanie kwasu L-askorbinowego jest bardzo ważne. Wystarczy tylko dodać pół łyżeczki (albo całą) do jednego litra herbaty albo soku marchewkowego. Mieszanie powinno następować przy użyciu plastikowej słomki lub drewnianej łyżki. Pamiętajcie także, aby napoje nie były gorące. Wtedy witamina C zawarta w kwasie utleni się, co – rzecz jasna – nie jest pożądanym zjawiskiem.

Co należy zrobić, kiedy czujemy, że łapie nas przeziębienie? Wtedy także przyda się kwas L-askorbinowy. Wystarczy szklanka letniej wody i jedna łyżeczka tego specyfiku. Do smaku można też dodać dwie łyżeczki miodu albo cukru brzozowego. Wystarczy tylko kilka szklanek tego leczniczego napoju, aby pozbyć się wszystkich dolegliwości grypowych. Jak długo należy stosować taką kurację? Zazwyczaj jest to jeden, dwa dni. Po tym okresie katar, ból gardła czy gorączka powinny być już tylko niemiłym wspomnieniem.

Trzeba też podkreślić inny fakt. Stosując kwas L-askorbinowy – z podanymi przeze mnie wyżej dodatkami – nie trzeba dodatkowo katować się lekami, które zawierają mnóstwo związków chemicznych. Medykamenty dostępne w aptekach pomagają zwalczyć przeziębienie, ale także działają niekorzystnie na cały organizm. Poza tym, niektóre osoby mogą się uzależnić od takich środków, co też jest bardzo niepożądaną sytuacją.

Kwas L-askorbinowy – na co jeszcze pomaga?

Kwas L-askorbinowy działa nie tylko profilaktycznie na stan naszego zdrowia czy pomaga w przeziębieniu oraz grypie. Ma on także inne korzystne właściwości. Może nie każdy wie, ale ten produkt znakomicie wpływa na wszelkie bóle zębów. Służy także do produkcji naturalnych kosmetyków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *