Zalety spożywania chlorelli

Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Bardzo dużo osób decyduje się zmienić swoje nawyki żywieniowe, aby cieszyć się dobrym zdrowiem, szczupłą sylwetką i optymalną kondycją fizyczną. Na rynku jest wiele produktów, które mają nam to wszystko zagwarantować. Nie każdy jednak jest tak skuteczny, jak opisują go producenci. Ostatnio coraz bardziej popularnym specyfikiem jest chlorella. Jak to jest w przypadku tego specyfiku? Czy rzeczywiście jego stosowanie daje wymierne korzyści?

Czym jest chlorella?

Na wstępie chciałabym Wam wyjaśnić, czym jest ten produkt. Chlorella to jednokomórkowa alga o zielonej barwie. Zaliczana jest do eukariontów. Trzeba zaznaczyć, że zawiera roślinne składniki odżywcze, a także kofaktory. Dzięki odpowiednim proporcjom bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Charakteryzuje się wysokim stężeniem chlorofilu (zawiera najwięcej tego składniku spośród wszystkich znanych roślin), aminokwasów, enzymów, kwasów nukleinowych, witamin i minerałów.

Zalety spożywania chlorelli

Chlorella w diecie każdego z nas? Na pewno warto nad tym się zastanowić. W końcu, chlorella ma wiele zalet. Rewelacyjnie pomaga utrzymać dobry stan zdrowia. Nie może zatem dziwić, że coraz więcej osób sięga po produkty bio.

Dlaczego jednak chlorella w diecie wszystkich z nas jest tak potrzebna? Przede wszystkim, posiada bardzo twardą ścianę komórkową. Może ona wiązać się z pestycydami, toksynami, a także metalami ciężkimi, które potem skutecznie usuwa z organizmu. Dzięki temu, naturalne środki do jedzenia – jak ten produkt – rewelacyjnie odtruwają nasz organizm z toksyn. Chlorella w diecie eliminuje takie niepożądane elementy jak pestycydy, bifenyl, ołów, rtęć, kadm czy arsen.

Chlorella ma też udowodnione właściwości w aspekcie stymulacji układu odpornościowego. Właśnie takie produkty bio dają pewność, że będziemy o wiele rzadziej chorować i borykać się z rozmaitymi dolegliwościami zdrowotnymi. Chlorella znakomicie pomaga w gojeniu się wszelkich ran. Ma także działanie krwiotwórcze, ponieważ występują w niej znaczące ilości żelaza.

Systematyczne stosowanie chlorelli sprawia, że czujemy się zdecydowanie bardziej rześcy i wypoczęci. Problemy z permanentnym zmęczeniem odchodzą w niepamięć, a my nabywamy więcej energii do wykonywania codziennych obowiązków. Poza poprawą kondycji psychicznej i fizycznej, chlorella wspomaga również naszą pamięć i koncentrację.

To jednak nie wszystko. Produkt ten pomaga w takich dolegliwościach jak choroba Leśniowskiego-Crohna, zapalenie trzustki czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Chlorella korzystnie wpływa na poziom cholesterolu. Poza tym, łagodzi nadciśnienie, eliminuje gazy jelitowe i ma zbawienne działanie na cały układ pokarmowy. Wszystkie właściwości tego produktu sprawiają, że chlorella w diecie to naprawdę bardzo dobry pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *